Аналіз твору “Мауглі”

Мова і література
Відповіді із зарубіжної літератури для 5 класу з теми "Мауглі". Підручник Ніколенко. Сторінка 157-158
  1. Розкажіть про першу зустріч Мауглі з мешканцями джунглів. Чому родина вовків не віддала його тигрові?

Мауглі знайшли в лісі, він був маленький та самий. Батько Вовк приніс його Матері Вовчиці. Вона одразу його прийняла та пожаліла, адже він самотня дитина.

Було декілька причин чому родина вовків не віддала його тигрові:

  • він мале беззахисне дитинча, не важливо чи це людина, чи інше створіння;
  • у Джунглях існувало правило щодо полювання на Людину: цього не можна робити, адже якщо інші дізнаються-випалять землю, почнуть полювання на тварин і всім буде не солодко;
  • Мати Вовчиця відчула, що в майбутньому він буде корисним для Зграї.
  1. Хто виховував і навчав мауглі? Опишіть характери ведмедя Балу і пантери Багіри.

    Звісно вихованням займались і батьки і Зграя. Але найбільше вчили Мауглі- Балу й Багіра. Пантера навчила лазити по деревам, ведмідь – збирати мед і горіхи. Вони навчали його Законів Джунглів.

     Пантеру Багіру боялись усі, окрім людського хлопчика. Вона була сувора й вибаглива, але при цьому справедлива. Та, хто завжди прийде на допомогу й підтримає.

    Усі поважали слово ведмедя Балу. Він був добрий та розумний, ставився до хлопця дуже ніжно. Вчив його та доглядав, у важкий момент завжди приходив на допомогу.

  1. Які закони панували в джунглях? Хто з персонажів дотримувався і хто не дотримувався їх?

Законів було досить багато. Наприклад:

  • не полювати на людей;
  • якщо зграя не хоче приймати вовченя, то двома голосами (окрім мами й тата) можна викупити;
  • не полювати на чужій території.
  • Та багато інших.

Законів дотримувались майже всі, окрім Шер-Хана.

  1. Перекажіть епізод про перемогу над тигром Шер-Ханом від імені Мауглі.

    Я місяць чекав доки Шер-Хан повернеться назад. У цьому мені допоміг старший брат моєї Матері Вовчиці. Кожен день він давав мені знак, що тигр ще не в дома. Коли в один із днів я не побачив Сірого Вовка на своєму місці, зрозумів, що час настав.

    Я попросив допомоги в Сірого Вовка й Акела. Вони мали розділити загін буйволів на дві частини й розігнати їх у два різних боки в яр. Це була пастка для Шер-Хана. Я заманив його в середину яру, де були високі скали, щоб він не зміг вискочити. Також дізнався, що тигр був напоєний і ситий, це робить його не боєздатним. Далі дав бойовий клич і з обох сторін почали збігатися буйволи. Цим самим вони задавили тигра.

  1. Виразно прочитайте опис Мауглі , коли він із Червоною Квіткою стояв на Скелі Ради. Поміркуйте, ким більше відчував себе Мауглі в цей момент – вовком чи людиною.

Я вважаю, що в цей момент Мауглі відчував себе людиною.

“Встань собако!..-,Встань, коли говорить Людина,..”

“Але ось як ми , люди, караємо собак”.

  1. Чому мешканці джунглів не поважали Бандар- Логів? Як Мауглі переконався в тому , що мавпи -“вигнанці джунглів”?

Усі не поважали Бандар-Логів, бо в них немає ані Закону, ані Ловецького Кличі, ані Важаків – нічого, крім дурних слів та маленьких злодійкуватих рук.

Мауглі, зрозумів, що Балу був правий щодо них. Після важкої дороги – вони не лягли спати, не принесли поїсти, лишень бились та дуріли, як малі діти.

  1. Які Закони Джунглів допомогли Мауглі врятуватися від Бандар-Логів і перемоги Шер-Хана?

Я думаю, що це – взаємодопомога. Якщо хтось допомагає тобі- то надалі треба віддячити: чи тією ж поміччю чи дати здобич.

  1. Випишіть із тексту твору слова (по 3—5), що характеризують світ джунглів, і класифікуйте їх за групами: «Тварини», «Птахи», «Рослини», «Природні явища».
  • Тварини: зграї, закони, здобич;
  • Птахи: небо, шуліки, злітались на Шер- Хана.
  • Рослини: ліани, горіхи, їжа;
  • Природні явища: Червона Квітка, місячне сяйво.
  1. Які із законів , придуманих Р. Кіплінгом, підходять для світу людей? У яких життєвих ситуаціях можна використовувати Закони Джунглів? Наведіть 1-2 приклади.

Думаю, що влучно підійде закон про ” не полювати на чужій території”. Звичайно, що в недослівному сенсі. Це означає, що не треба лізти в чужі справи. Не треба стати “третім” і чужим у коханні, дружбі чи сім’ї. Бо це чуже, і в кінці- винним буде “третя” сторона.

  1. Уявіть, ви заблукали , опинились сам на сам із природою. Які якості Мауглі вам знадобляться? Як це вам допоможе?

Думаю, що мені б знадобилось уміння лазити по деревам. Це навичка, яка допоможе дістати собі їжу чи сховатись від хижака.

Також Мауглі був спритний, сильний, гарно орієнтувався в місцевості, а це найважливіші навики , якщо хтось заблукав на природі.

Оцінка
( 15 оцінок, середнє 4 з 5 )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар