Яку платформу вибрати під час придбання Smart TV

Не секрет, що кожна нова модель сучасних телевізорів пропонує кращі характеристики, ніж у попередників, не кажучи вже про серії із нових поколінь. Це й матриці з використанням передових технологій, і чисельні функції, які на апаратному рівні покращують якість зображення, і підтримання нових, більш швидкісних роз’ємів. Але чимале значення в досягненні комфорту під час перегляду відеоконтенту залежить від операційної системи.

Функції операційної системи в Смарт ТВ

Вона відповідає за ті самі функції, що й у смартфонах чи планшетах. Але є і відмінності, оскільки у випадку мобільних гаджетів головним інтерфейсом є сенсорний екран. Телевізійний формат такої можливості не надає, тому ОС адаптована для методів взаємодії, характерних для телевізорів: це звичайний ПДУ, аеромиша, або голосове управління.

У всьому іншому можливості однакові: це використання улюблених застосунків, переважно призначених для відтворення відеоконтенту. Розглянемо найпопулярніші операційні системи для Smart TV та їхні особливості.

Яку платформу вибрати під час придбання Smart TV

ОС Tizen

Це фірмове програмне забезпечення для телевізорів південнокорейського бренду Samsung, який на сьогодні є виробником №1 у ніші «розумних» ТВ. Якщо ви захочете вибрати саме такий пристрій, то перейдіть за посиланням: https://www.ctrs.com.ua/ru/televizory/brand-samsung/smart-tv_da/, у них встановлена саме Тіжен.

Ця ОС має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, свій особливий формат розташування плиток (у нижній частині екранного простору). Керування застосунками — пультом або голосом. Синхронізація можлива не тільки зі смартфонами Самсунг, а й із будь-якими на Android-платформі.

Особливістю ОС Tizen є режим багатозадачності. Щоби скористатися цією можливістю, потрібно розділити екран на дві частини, і в кожному вікні відкривати окремий застосунок.

Єдиним недоліком можна вважати відносно невелику кількість застосунків у фірмовому магазині.

Android TV

Телевізійна версія зустрічається в телевізорах від більшості виробників, хоча й тут кількість адаптованих застосунків, доступних у Плей Маркеті, менша, ніж у варіанті для смартфонів. Але тих із них, які відповідають за можливість перегляду відеоконтенту, вистачає, до того ж на будь-який смак.

Елементів інтерфейсу за замовчуванням чимало, але ви маєте можливість упорядкувати це хазяйство згідно зі своїми уподобаннями. Сумісність із мобільними Андроїд-гаджетами — майже стовідсоткова.

Яку платформу вибрати під час придбання Smart TV

WebOS

Це одна фірмова ОС, і знову корейська, від бренду LG. Як і у випадку із Tizen, інтерфейс тут спрощений, плитки розташовано внизу екрану, не заважаючи перегляду контенту. Є підтримання голосового керування, за синхронізацію зі смартфонами відповідає функція Wi-Fi Direct. Застосунків у фірмовому магазині теж небагато.

Менш відомими є операційні системи від Panasonic (My Home Screen, SAPHI) та китайських брендів Huawei (HarmonyOS) та Hisense (VIDAA). Чимало виробників пропонує платформу GoogleTV (Blaupunkt, TCL, Skyworth, Sony та інші).

Якщо ви звикли працювати з Андроїд на смартфоні, то краще вибирати один із трьох запропонованих варіантів: у цьому випадку адаптація буде дуже швидкою.

Оцінка
( Поки що оцінок немає )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар