Відокремлені уточнювальні члени. Розділові знаки (повторення). 8 клас. Українська мова.

Урок онлайн

Домашнє завдання: дати відповідь на запитання:

Які члени речення називають відокремленими
Запитання і завдання для самоперевірки
Оцінка
( 5 оцінок, середнє 3.2 з 5 )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар

  1. Дмитро

    1. Відокремленими називаються другорядні члени речення, які виділяються за змістом та інтонаційно. Їхня рль в усному мовленні відокремлені члени речення виділяються інтонацією, а на письмі — розділовими знаками.
    2. Відокремлюються означення, виражені дієприкметниковим чи прикметниковим зворотами, які стоять після означуваного слова. Приклади : 1 Капітани, посліплені в морі, не сходили Марії з думки.
    3. Означення відокремлюются якщо вони виражені прикметниковими чи, дієприкметниковими зворотами і стоять після означуваного слова: Ти пахнеш, як роси в житі, як столи, рушниками накриті, як співаюча стружка ялова, як мамина лагідна мова. Прикладка відокремлюется стоять перед пояснюваним іменником і мають обставинний відтінок: Природний співак, Петро любив пісні і в душі пишався своїм артистичним хистом . обидва стоять перед означюваним словом
    4.Відокремлюються додатки, виражені зворотами зі значенням виключення, включення, заміщення, доповнення, що починаються словами: крім, замість, за винятком, опріч, окрім, наприклад, навіть, включаючи, зокрема, особливо
    5. обставини відокремлюются коли виражені дієприслівниковим зворотом, незалежно від його місця в реченні:
    Заплющивши очі, він піддався сумові, що колисає душу .
    6. Якщо дієприслівникові зворотом з’єднані між собою неповторюваними єднальними чи розділовими сполучниками, то кома між ними не ставиться: Він устав разом із сонцем, довго кашляв, сидячи в солом яній постелі і туго обіпнувшись рябою плащпалаткою.
    7.?
    8.Уточнювальними називаються: члени речення, які відносяться до одного й того ж слова;
    відокремлені члени, які висловлюються з особливою інтонацією й уточнюють, пояснюють, конкретизують значення головних і другорядних членів речення; слова або сполучення слів, які називають особу або предмет, до яких звертається мовець;
    слова, якими мовець виражає ставлення до того, про що він повідомляє.
    9.Другорядні члени речення, які для підсилення їхньої смислової ролі виділяються в усному мовленні інтонацією й паузами, а на письмі – відповідними розділовими знаками, називаються відокремленими.

    Відокремлення додатків – відокремлюються додатки, що мають значення виключення або виділення і починаються словами крім, окрім, опріч, за винятком, зокрема, особливо, наприклад, на відміну від.

    Відокремлення обставин -відокремлюються з обох боків комами обставини, виражені дієприслівниками і дієприслівниковими зворотами.

    Відокремлення поширених узгоджених означень -відокремлюється поширене узгоджене означення, якщо воно стоїть після означуваного іменника.

    Відокремлення прикладок -прикладки відокремлюються в тих самих випадках, що й означення взагалі, з тою лише різницею, що тут для виділення частіше використовують тире.
    10.?

    Відповіcти