Микола Гоголь «Тарас Бульба»: характеристики, образи, порівняння.

Мова і література

Ставлення Тараса Бульби до дітей та дружини

До дружини і синам Тарас ставився зі строгістю. Чи не дозволяв сперечатися з ним, міг накричати, вимагав підпорядкування. Коли Анрій зрадив батьківщину Тарас сприйняв його як ворога і вбив його. Ось таким суворим він був по відношенню до своєї сім’ї.

Чи міг Тарас Бульба вчинити інакше по відношенню до Андрія?

Звичайно Тарас Бульба міг би вчинити по відношенню до Андрія інакше, так як саме він керував своїми діями і міг вчинити у будь-який спосіб. Однак зовсім інше питання: чи варто було так робити і до чого могло б призвести такий розвиток подій?

З моральної точки зору складно зрозуміти як батько зміг пристрелити сина, а не змиритися з його вибором. Однак в описувані часи поняття “батьківщини” і любові до неї мали величезне значення. Думаю в наш час вони трохи ослабли, але залишаються так само дуже важливими. Вчинок Андрія буквально означає зраду батьківщині, зрада сім’ї і особливо батька, який старанно прищеплював своєму синові якості справжнього козака.

Я думаю, що якби Тарас Бульба не вбив би Андрія, то він не зміг би, як і вся його родина, далі жити серед козаків звичним життям, так як почуття сорому не залишили б його.
Перше моє враження після прочитання твору було таким, що я не була згодна з вчинком Тараса, але поміркувавши трохи, стало зрозуміло, що він все зробив правильно. В першу чергу він завдав удар самому собі, так як те, що один з його синів виріс слабохарактерним зрадником – це його помилка, як батька хлопця.

Твір на тему героїзм Тараса Бульби

У творі “Тарас Бульба” неодноразово піднімається тема героїзму і хоробрості, оскільки багато в чому сюжет пов’язаний з військовими діями і битвами. Однак особливої ​​уваги заслуговує саме героїзм Тараса Бульби, тому що він носить дійсно особливий складний характер. Його вчинок хоч і може здатися з боку надто жорстоким, насправді є справедливим. Як відомо, козакам з дитинства прищеплюється любов до батьківщини, до батьківщини і готовність служити їй до останнього подиху.

Вчинок Андрія, коли він віддавшись почуттям, зраджує не тільки батьківщину, але і всього батька, свою сім’ю і всіх козаків, говорить про слабохарактерності хлопця і про нетвёрдості його поглядів. Для Тараса Бульби таке ставлення до традицій носить характер самого важкого гріха, за який треба розплачуватися смертю. Далеко не кожна людина здатна застрелити свого сина – людину, якій присвятив половину свого життя і якого старанно виховував, намагаючись виростити з нього гідного людини. Такий вчинок потребує прояві мужності і героїзму, які демонструє Тарас Бульба. Він не вагаючись здійснює вбивство дорогої людини, тим самим караючи не тільки його, а й себе. Він знає, що йому буде важко пережити втрату сина, але інакше вчинити не може, так як його і його сім’ю до кінця життя будуть переслідувати почуття провини і сорому. Все життя козаків пов’язана між собою дружбою і любов’ю до Батьківщини. Така поведінка сина не дозволить Тарасу Бульбі дивитися в очі своїм друзям-козакам, і це ще одна причина, по якій він змушений так вчинити.

Твір закінчується смертю Тараса Бульби і його другого сина Остапа під час битви. Однак вони вмирають щасливими, так як загинули в ім’я батьківщини і не зробили зради, на яке спромігся Андрій.

Що говорить про Тараса Бульбу його будинок?

Все було чисто, вимащене кольоровою глиною. На стінах – шаблі, нагайки, сітки для птахів, неводи та рушниці … “.” Вікна у світлиці були маленькі, з круглими тьмяними шибками, які зустрічаються нині лише в старовинних церквах … “.” Навколо вікон і дверей були червоні відводи. На полицях по кутках стояли глечики, пляшки і фляжки зеленого і синього скла, різьблені срібні кубки, позолочені чарки різної роботи … “.” Берестові лави навколо всієї кімнати; величезний стіл під образами на покуті; широка піч із запічками, уступами і виступами, вкрита кольоровими строкатими кахлями “.
Згідно з розповіддю можна зрозуміти, що Тарас Бульба був акуратним. Любить стріляти  у птахів з рушниці. А також колекціонував глечики, кубки і чакри.

Як вели себе Остап і Андрій перед загибеллю, перед лицем смерті?

Перед своєю смертю Андрій був розгублений і переляканий, рідний батько вбив його. Він помер без честі і з ганьбою, Андрій нічого не міг зробити, Тарас просто застрелив його. Остап – протилежність Андрієві. Він загинув смертю героя. До самого кінця він захищав Вітчизну, помер за свою Батьківщину. Перед смертю він лише хотів побачити батька.

Цитатна характеристика Тараса Бульба

“Похилий вік”. “Був один з числа корінних, старих полковників”. “Він любив просте життя козаків”. “Він вважав себе законним захисником православ’я”. “Бульба був упертий страшно”. “Відрізнявся грубої щирістю своєї вдачі”. “Немає нікого з нас, рівних йому в доблесті”. “Вічно невгамовний”. “Його нещадна лють і жорстокість”.

Цитатна характеристика Андрія

“… мужнє обличчя його … все ще виявляло чудову красу; чорні брови … відтіняли його сполотнілі риси”. “… скрикнув Андрій, повний і сердечних, і душевних, і всяких надлишків”. “… частіше був ватажком досить небезпечного підприємства”. “… дивився на те, як він чистив перед собою дорогу, рубав і сипав удари направо і наліво”. “… охоплений запалом бою”. “Тепер він такий пишний лицар …”. “Перейшов на їх бік, він уже тепер зовсім їхній”. “… власний син його продав віру і душу”.

Цитатна характеристика Остапа

“Для двадцятидворічного ..”. “Старший, Остап”. “Дивись, який пишний!”. “Фортецею дихало його тіло”. “Добрий буде козак!”. “Та він добре б’ється!”. “Остап … пустився в такий храп”. “За образу не подивлюся і не уважу нікого”. “Ніколи, ні в якому разі, не видавав своїх товаришів”. “Він був прямодушний з рівними”. “Молодший всіх нас, але розум у нього, як у старого людини”. “Помітні нахили майбутнього вождя”. “Остап виносив терзання і тортури, мов той герой”.

Слухати “Тарас Бульба” скорочено

Оцінка
( 6 оцінок, середнє 4.67 з 5 )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар