Екологічні проблеми водойм моєї місцевості. 6 клас – географія. Гільберг

§47. Урок-екскурсія до місцевої водойми (річки, озера, ставка). Екологічні проблеми водойм моєї місцевості

Земля – водна планета, на якій якість води визначає якість життя.

Хороша вода – гарне життя.

Погана вода – погане життя.

Немає води – немає життя.

Пітер Блейк, британський художник

  • Поміркуйте, чому Пітер Блейк пов’язує якість життя з якістю води.
  • Що вивчає екологія?
  • Що вам відомо про походження гідронімів свого міста (села)?

Гідронім – географічна назва водойми.

Мета: ознайомити учнів з особливостями географічного положення водойми, її живлення та режиму; сприяти розвитку спостережливості та уяви; виховувати бережливе ставлення до природи.

Хід екскурсії

1. Організаційний момент. Повідомлення теми та мети екскурсії.

2. Правила безпечної поведінки біля водойми.

Обов’язково триматися групою.

Не підходити близько до краю берега.

Не ставати на предмети, що є у воді (каміння, дерев’яні кладки тощо).

Не заходити у воду.

Не нищити берегову рослинність.

Не лякати мешканців водойм голосними криками.

3. Проведення екскурсії. Дослідження водойми.

  • 1) Як називається водойма?
  • 2) Де її витік та гирло (якщо це річка)?
  • 3) Який берег є правим, а який – лівим?
  • 4) Характерні особливості живлення та режиму річки.
  • 5) Як використовується ваша місцева річка, озеро чи ставок?
  • 6) Екологічний стан водойми.
  • 7) Заходи, які потрібно провести з метою покращення екологічного стану водойми.

4. Підбиття підсумків екскурсії.

Урок узагальнення

  1. Де є вода в природі? У якому стані вона може перебувати?
  2. Яке значення гідросфери для життя на Землі та для людини?
  3. Назвіть складові гідросфери.
  4. Назвіть спільні й відмінні риси моря та океану.
  5. Поясніть причини різної солоності вод Світового океану.
  6. Назвіть відомі вам види руху води у Світовому океані та поясніть причини їх виникнення.
  7. Чому в океанах і морях виникають течії?
  8. Як людина використовує припливи й відпливи?
  9. Здійсніть уявну подорож через Індійський океан вздовж 10° пд. ш. із заходу на схід від східного берега Африки. Запишіть, як змінюється глибина океану за цим маршрутом.
  10. Підпишіть на контурній карті найбільший острів, півострів Землі; найширшу й найдовшу протоки Світового океану.
  11. Визначте за фізичною картою півкуль глибину Берингової протоки.
  12. Накресліть схему річкової системи та підпишіть її частини. Укажіть на схемі правий і лівий берег річки.
  13. Розподіліть перелічені географічні об’єкти за материками, на яких вони розташовані: Амазонка, Дніпро, Байкал, Міссісіпі, Дунай, Ніл, Конго.
  14. Як називається група живих істот поверхневого шару океанічних вод, що переноситься хвилями?
  15. Якими бувають острови за походженням?
  16. Як називаються болота, які утворюються на берегах річок та озер і живляться підземними водами?

Зміст

Оцінка
( Поки що оцінок немає )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар