Високий феритин: коли варто хвилюватися?

Феритин – це важливий білок, який виконує депонуючу функцію, а також є маркером багатьох патологічних станів – запального процесу, пошкодження клітин та органів, порушень обміну речовин тощо. У мережі лабораторій INVIVO аналіз на феритин можна здати в будь-якому відділенні і в найкоротші терміни отримати розгорнуті результати діагностики.

Високий феритин: коли варто хвилюватися?

Що таке феритин?

Білок, необхідний для нормального функціонування організму.

Феритин – це маркер, який використовується для визначення кількості заліза в організмі. Це білок, що міститься в еритроцитах і клітинах багатьох органів (печінка, нирки, серце, легені, кістковий мозок тощо).

Достатній рівень феритину вказує на нормальний обмін і рівень заліза, яке виконує низку таких функцій:

  • Забезпечує насичення тканин і органів киснем.
  • Сприяє когнітивному розвитку дітей (особливо в тому, що стосується навчання, концентрації та пам’яті).
  • Бере участь у синтезі ДНК.
  • Необхідна для правильного функціонування імунної системи.

Як підготуватися до аналізу крові на феритин?

Забір біоматеріалу (венозної крові) виконується натщесерце. За 12 годин до процедури необхідно утриматися від фізичних навантажень, вживання жирної їжі, алкоголю, нікотину та лікарських препаратів.

У разі, якщо відмовитися від вживання ліків неможливо – повідомте про це співробітнику відділення. У день проведення аналізу рекомендується випити склянку негазованої води без добавок для спрощення забору крові.

Що означають результати аналізу?

Звертаємо вашу увагу, що результати діагностики не є діагнозом і потребують розгляду вашим лікарем (терапевтом, гематологом тощо). Отримані результати можуть варіюватися залежно від різних критеріїв, таких як вік, стать або фізичне навантаження.

Якщо низький феритин найчастіше пов’язаний з анемією, незалежно від її причини (рясні менструальні кровотечі або інші кровотечі, нестача харчування, вагітність тощо), то причини високого феритину різні.

Високий феритин: коли варто хвилюватися?

Найпоширенішими причинами високого рівня феритину в сироватці крові є :

  • Метаболічний синдром
  • Хронічний алкоголізм
  • Гострі або хронічні запальні захворювання (артрит, хвороба Крона тощо)
  • Хронічний стрес
  • Гемохроматоз (порушення обміну заліза)
  • Деякі види раку, в т.ч. лімфоми та лейкози
  • Пошкодження підшлункової залози, печінки або серця

Високий феритин: коли варто хвилюватися?

Чи варто хвилюватись через підвищення феритину?

Підвищений рівень феритину може бути маркером запалення, порушень кровотворення або пошкодження різноманітних органів, оскільки феритин є Найважливіше — звернутися до лікаря для інтерпретації результатів аналізів. Лікар зможе врахувати ваші симптоми, історію хвороби та призначити інші аналізи для встановлення причин підвищеного рівня феритину.

У мережі лабораторій INVIVO доступні всі види аналізів для комплексного обстеження та вчасного виявлення усіх важливих дефіцитів. Отримати більше інформації про дослідження, акційні пропозиції та знайти найближче до вас відділення можна на сайті invivo.ua.

Оцінка
( Поки що оцінок немає )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар