У кожній дитячій кімнаті, чи то дошкільника, чи підлітка, важливо ідеально продумати простір, щоб дитина могла не тільки з комфортом відпочивати, але й розвиватися. У першу чергу треба приділити увагу зонуванню приміщення.
Місце для сну
Повноцінний відпочинок відіграє важливу роль у фізичному та емоційному розвитку дитини. Тому слід підібрати зручне та безпечне ліжко, на яке дитина зможе самостійно лягати та вставати з нього. Речі для сну повинні бути якісними, гіпоалергенними та відповідати віку малечі. У зоні для сну не повинно бути занадто яскравих ламп – краще віддати перевагу м’якому та приємному освітленню в районі ліжка. Це допоможе створити спокійну атмосферу для сну. А постільні речі з цікавим дизайном, у тому числі дитячий плед, будуть позитивно впливати на настрій дитини та заохочувати скоріше лягти у ліжко.
Місце для ігор та творчості
Діти навчаються та розвиваються через гру. Тому важливо, щоб у кімнаті була зона, де малюк міг би не тільки погратися улюбленими іграшками, а й ще стимулювати творчий потенціал. Виділіть куточок з килимом та невеликим столом, обладнаним для малювання, ліплення або рукоділля. До речі, великий вибір наборів для творчості пропонує інтернет-магазин “Подушка”.
Для організованого зберігання іграшок та приладдя зручно використовувати ящики або полиці. Також можна виділити місце для дошки, на якій дитина зможе закріплювати свої ідеї та малюнки, демонструючи досягнення.
Місце для навчання
Навіть якщо дитина мала, не завадить створити простір для навчання, який сприятиме розвитку навчальних звичок та активізації розумової діяльності. Обов’язково повинні бути ергономічні стіл та стілець (крісло), які відповідають віку та статурі дитини. Це сприятиме формуванню правильної постави та запобігатиме втомі. Маючи достатню кількість ящиків та полиць, дитина зможе легко підтримувати порядок на робочому місці та швидко знаходити потрібні речі. Також важлива складова зони для навчання – яскраве, але м’яке освітлення, яке дозволяє сконцентруватися на виконанні завдань та запобігає втомі очей. При можливості розташуйте стіл біля вікна, яке є головним джерелом природного освітлення.
Якщо у зоні відпочинку від присутності яскравих акцентів краще відмовитися, то у навчальному просторі вони дуже доречні. Доведено, що жовтий та зелений колір допомагають сконцентрувати увагу та підвищують продуктивність праці. Достатньо присутності кімнатної рослини або іншого предмету у такій колірній гамі, щоб мотивувати дитину до навчання.
Про основні правила зонування дитячої кімнати ми розповіли. Вам залишиться добре поміркувати над плануванням приміщення, не забувши порадитися з дитиною.