Остеоартрит — що це за хвороба та як із нею впоратися

Остеоартрит — це досить розповсюджена хвороба, яка найчастіше діагностується в літньому віці. Запальні процеси, що розвиваються в тканинах суглоба, поступово розповсюджуються й на суглобові поверхні кісток, через що вони деформуються, з’являються кісткові вирости. У таких умовах суглоб не може виконувати свою функцію. Будь-які спроби рухів у ньому майже неможливі та супроводжуються нападами болю. Саме через це більшість людей і звертається до лікаря, бо прояви остеоартриту заважають вести нормальне життя та обслуговувати себе самостійно. Тому в терапію однозначно включають знеболювальні, наприклад Ксефокам, щоб зробити можливими інші процедури, які потребують фізичної участі хворого. Остеоартрит — що це за хвороба та як із нею впоратися

Як проявляється остеоартрит

Щоб вчасно звернутися до лікаря, необхідно знати симптоми захворювання. До них відносять:

  1. так званий «глибокий» біль, який відчувається глибоко всередині суглоба під час рухів чи навантаження;
  2. тимчасову скутість суглоба після довгої бездіяльності;
  3. появу кісткових вузликів Гебердена над суглобами — вони помітні візуально та пальпуються під шкірою;
  4. втрату суглобом можливості повноцінно рухатися та його стабільності.

Симптоматика може відрізнятися залежно від локалізації ураження. На початкових стадіях уражаються дрібні суглоби, згодом можуть бути задіяні й інші (колінні, кульшові, ліктьові, плечові, навіть хребет). Якщо виникає така клінічна картина, не слід відкладати звернення до спеціаліста. Прогресування хвороби робить лікування складнішим та не таким ефективним.

Остеоартрит — що це за хвороба та як із нею впоратися

Які є методи лікування остеоартриту

Починається терапія з призначення медикаментів, які полегшують стан пацієнта та надають лікарям можливість застосовувати інші методи. Використовуються протизапальні, анальгетики, міорелаксанти. Після того як зменшується чи зникає больовий синдром, застосовуються:

  1. Фізіотерапія. Допомагає нормалізувати метаболізм і кровопостачання в пошкодженому суглобі.
  2. Ортопедичне взуття. Воно призначається, якщо прояви хвороби локалізуються в колінних чи кульшових суглобах.
  3. Масаж. Використовують щадні техніки, які нормалізують стан м’язів навколо суглоба та його стабільність.
  4. Прогрівання за допомогою зігрівальних компресів для зменшення інтенсивності запалення.

Також деяким пацієнтам призначають спеціальні приладдя — бандажі, ходунки. Їх використання потрібне, якщо будь-яке навантаження на суглоб провокує погіршення стану. Не слід забувати й про спосіб життя. Якщо діагноз встановлюється в молодому віці, краще буде відмовитися від активних видів спорту. На стан колінних і кульшових суглобів впливає маса тіла, тому всім хворим на остеоартрит рекомендується знизити вагу. Завдяки цьому зменшується й навантаження на суглоби.

Оцінка
( Поки що оцінок немає )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар