Придбання ноутбука — ґрунтовна покупка, яку грамотні користувачі ретельно обмірковують. Прикро, якщо власник гаджета в перші дні роботи виявить, що не врахував, наприклад, розмір екрана або потужність диска. При виборі потрібно передбачити багато чинників, які розглянемо далі у статті.
На спеціалізованому сайті можна вивчити характеристики гаджетів різних брендів і купити ноутбук у Львові під конкретну задачу.
Які характеристики ноутбука треба обов’язково врахувати
Перш ніж вивчити корисні поради при купівлі б/в ноутбука, важливо знати, за якими характеристиками його взагалі вибирають. Фахівець позначить такі параметри:
- бренд — Dell, HP, Lenovo, Partner Tech, Aple, японські Fujitsu та Toshiba та інші;
- діагональ екрана — від 8 до 17,3 дюйма;
- роздільна здатність екрана — від 1024×600 до 3840×2160 UHD;
- тип відеокарти — дискретна (в ігрових та для створення графіки) та вбудована;
- сімейство процесорів — AMD, Intel Atom, Intel Celeron, Intel Core;
- обсяг оперативної пам’яті — від 1 до 32 Гб.
Основні помилки при виборі ноутбука
Продавець у магазині обов’язково поставить запитання: “Для чого вам потрібен ноутбук?” Користувачеві слід чітко визначитися, з якою метою він вибирає гаджет, — для роботи, гри, розваг, навчання. Такий підхід допоможе не зробити поширених помилок при покупці ноутбука. Розглянемо далі деякі з них.
Орієнтація на низьку вартість пристрою
Навіть якщо ноутбук купують для офісної роботи та серфінгу в інтернеті, потрібний процесор середньої продуктивності. Це важливо, якщо гаджет купують для постійного використання в офісних програмах. Операційна система оновлюватиметься, і якщо параметрів “заліза” ноутбука недостатньо, продуктивність і швидкість впаде. Тому потрібно орієнтуватися на середню цінову категорію гаджета.
Некоректний вибір роздільної здатності екрана ноутбука
Не варто купуватися на трюки типу “відтворення в якості 4К”. Для повсякденної роботи це не потрібно, до того ж такі характеристики забирають ресурс та енергію системи. Оптимальна роздільна здатність екрана ноутбука — 1920х1080 пікселів. Цього достатньо для чудового відтворення картинки та відео.
Замалий або завеликий екран
Найпоширеніший розмір екрана бюджетного гаджета — 15 дюймів. Для повсякденної стаціонарної роботи та мобільності це зручно, зокрема для очей та шиї — не доводиться скручуватися над маленьким екраном.
Придбання пристрою зі швидким SSD, а не HDD
Фахівці радять купувати ефективний пристрій, у якому є дискова система типу SSD+HDD. Пристрій буде працювати швидко з більшістю програм.
Недостатньо оперативної пам’яті
Тут враховують вид роботи, яку виконуватимуть на ноутбуці. Для графіки та дизайнерських програм потрібно не менше 8 Гб пам’яті, а краще 16 або навіть 32. Для офісних — достатньо 4 Гб. Тут важливо враховувати, що об’єм пам’яті впливає на вартість пристрою: що більше, то дорожче. Варто подумати, чи потрібно звичайному користувачеві, який просто хоче дивитися відео, перевіряти пошту та сидіти в соцмережах, переплачувати за пам’ять, якщо вона не знадобиться.
Пристрій неможливо оновити
Фахівці радять купувати пристрій, якому можна зробити апгрейд та придбати комплектуючі. Деякі бренди так і вказують в характеристиках, наприклад, диска: “HDD4 Upgradable”. Важливо дізнатися, чи можливо в конкретній моделі замінити батарею, жорсткий диск, деталі системи охолодження тощо, і чи можливий ремонт за потреби.
Невдалий тип клавіатури та матеріал корпуса
Перед покупкою потрібно спробувати, наскільки приємно користуватися клавіатурою. Це важливо, якщо доведеться багато друкувати та працювати з текстовими документами. У деяких гаджетах кнопки розташовано дуже близько, і це не буде комфортно для роботи. Також ураховують матеріал корпуса та колір. У пластикового корпуса вага менша, але він практичніший. На алюмінієвому залишаються подряпини та вм’ятини. Можна підібрати корпус комбінованої збірки, в якому кришка металева, а робоча панель з пластику.