Неттопи: компактні комп’ютери для будь-яких завдань

Проблема: вам не потрібний величезний системний блок під столом, але й ноутбук — то якось не солідно… 

Вихід: купити неттоп і закрити це питання.

Мініатюрні ПК вже показали себе як вигідна спрощена альтернатива повноцінним комп’ютерам, і їх усе частіше можна зустріти на робочих столах. 

Що таке неттоп

За зовнішнім виглядом міні пк більше схожий на роутер: це невеличкий пристрій із зовнішньою чи вбудованою антеною, що насправді виконує роль процесора. Він займає мінімум місця на столі, а може бути й просто прикріплений до монітора.

Неттопи здатні впоратися з більшістю повсякденних задач, призначених для звичайних комп’ютерів: інтернет-серфінг, робота з документами та інші види робіт, що займають більшість часу в офісі.

Наряду зі стандартними моделями існують різновиди micro pc, що дозволяють перегляд фільмів у гідній якості та геймінг, не говорячи вже про роботу з графічними редакторами.

Сильні й слабкі сторони

Серед безспірних плюсів неттопа слід назвати компактність і доступну ціну в порівнянні зі стаціонарними комп’ютерами. Невеликий розмір тягне за собою й економію в плані енергії — міні комп’ютер споживає вдвічі менше кіловат, ніж звичайний ПК.

Неабияким приємним додатком служить вбудований модуль Wi-Fi, що автоматично вирішує питання бездротового приєднання до інтернет-мережі.

Найдошкульнішим мінусом пристрою є його невелика потужність, що веде за собою слабку систему охолодження й обмежені можливості в роботі з відеомонтажем та в геймінгу. Скромна кількість портів для дротового приєднання пристроїв також спричинена компактністю самого micro pc.

Однако повторімося: нові моделі неттопів, які нещодавно з’явилися на ринку, в багатьох сферах не поступаються ефективністю середньому ноутбуку, хоча їм далеко до ПК.

За якими характеристиками обирати міні ПК

Параметри, за якими оцінюється міні комп’ютер, аналогічні тим, що характеризують ноутбуки, різниця полягає лише в відсутності вбудованого монітора.

Процесор

Для вирішення повсякденних офісних задач буде достатньо процесору з двома або чотирма ядрами, але пропозиції виробників цим не обмежуються. В інтернет-магазині EServer є навіть моделі з 10-ядерним процесором, який дозволяє запускати досить “важкі” ігри.  Вибір слід робити, виходячи з тих завдань, які ви ставите перед своїм міні пк.

Операційна система

Найчастіше зустрічаються неттопи з ОС Windows, але використовується також macOS та інші. В описі деяких моделей можна знайти таку помітку: без ОС. Це значить, що користувач може завантажити ту операційну систему, яку сам обере.

Графіка

Якщо ви покладаєте великі сподівання на компактний пк в плані створення зображень, краще обирати варіант із дискретною відеокартою, яку за потреби можна замінити на більш потужну.

Об’єм пам’яті

Бажано зупинити свій вибір на тому неттопі, де оперативна пам’ять (ОЗП) не менша, ніж 4 ГБ. Цього вистачить для зберігання сімейного архіву фото та відео. Але для роботи з фотографіями в графічних редакторах знадобиться не менш ніж 8 ГБ.

Важливим є й об’єм SSD. Щоб зберігати документи й відео, 1 ТБ вам цілком вистачить. А ось для професійної роботи з зображеннями знадобиться більше.

Роз’єми

Так, їх кількість буде обмеженою, бо все ж неттоп — це не стаціонарний ПК, але ваша задача знайти зразок із максимальною кількістю USB різних видів, HDMI та Display портом.

Підведемо підсумки: якщо вам потрібен бюджетний міні комп’ютер для навчання, форматування документів чи іншої офісної роботи, можете сміливо обирати неттоп.

Якщо шукаєте сімейний ПК, який не займає багато місця — так само ви на правильному шляху.

Якщо сумніви все ж виникли, запрошуємо вас відвідати сайт EServer і поставити питання нашим консультантам. А також оглянути вибір micro pc різних конфігурацій і за різними цінами. Велкам!

Оцінка
( Поки що оцінок немає )
Поділитись в соцмережах
Додати коментар