Від якості шин багато в чому залежить, якою буде поведінка машини на дорозі. Літню резину купити можна з різними характеристиками, які визначають якість їзди за певних умов.
Літні шини: особливості
Всупереч думкам багатьох водіїв, між зимовими та літніми покришками є велика різниця. Головна відмінність – склад та структура протектора. Шини для зими виробляються з м’яких морозостійких компонентів для збереження еластичності навіть при t -20 градусів. При плюсовій температурі такі скати миттєво втрачають свої найкращі якості – погіршується керованість та маневреність, на розжареному асфальті покришки почнуть розсипатися.
Літні шини до таких умов максимально пристосовані. Вони більш жорсткі, що забезпечує ідеальне зчеплення з мокрим покриттям. Важливо купити резину розміром, який рекомендує виробник ТЗ. Тільки в цьому випадку керованість та стійкість машини на трасі буде найвищого рівня.
Вибираючи, які літні шини купити, потрібно враховувати умови експлуатації та стиль власного водіння. Гума з ширшим протектором відмінно підходить для швидкісної їзди та проходження крутих поворотів. Завдяки більшій робочій площі забезпечується кращий контакт із дорогою. На таких покришках машина швидше розганяється та ефективніше працює гальмівна система.
Вузькі шини вибирати варто для їзди в регіонах з підвищеним рівнем вологості. Дренажна система краще працює, оскільки рідина, яка накопичується при видавлюванні назовні, долає набагато коротший шлях. Окрім цього, вузька гума має меншу вагу – нею легше маневрувати міськими вулицями з насиченим трафіком.
Малюнок протектора
Від їздових умов також залежить вибір шин за протекторним малюнком. В Україні продається резина трьох типів:
- Ненаправлений симетричний. Класичні моделі без вираженого дизайну. Відсутність крупних блоків полегшує загальну масу покришки, що позитивно впливає на їх маневреність, керованість та економний розхід палива. Це ідеальний варіант для водіїв зі спокійною манерою водіння. Ціна ненаправлених шин найнижча, а при правильній експлуатації вони прослужать довше, ніж інші типи літньої автомобільної резини.
- Симетрично спрямовані. На поверхні є блоки різних розмірів та форм, які всипані ледь помітними ламелями. Вони у всій красі проявляють себе на мокрій дорозі, забезпечуючи надійне зчеплення шин у складних погодних умовах. Важливо правильно встановити резину на машину, враховуючи напрямок стрілки на її бічній частині.
- Асиметричні. Універсальні шини, які пристосовані для їзди у різних кліматичних умовах влітку. Компаунд поділений на дві частини різними візерунками: один для мокрих покриттів, другий – для сухих доріг. Тут також важлива правильність посадки на обід – інакше кращі властивості покришки демонструвати не будуть.
Індекси
У маркуванні кожної шини є два індекси – швидкісний та навантаження. Вони вказують на обмеження, яких потрібно дотримуватися задля безпеки своєї та інших учасників дорожнього руху.
Позначаються вони латинською літерою та числами – наприклад, T91. Гума з «T»-індексом може розганятися по 190 км/год – на такій швидкості вона показує свої найкращі якості. Індекс «91» показує, яку вагу одна покришка здатна перевозити без особливих наслідків – у даному випадку, це 615 кг.
Розшифрування індексів публікується у відкритому доступі на онлайн-форумах автомобільної тематики.
Підбираємо диски
Під літні шини диски купити можна двох типів: литі та сталеві. Перші – це легка вага та захоплююча зовнішність будь-якої машини. Вони досить міцні, проте на тотальному бездоріжжі можуть розколотися.
Купити диски сталевого типу рекомендується водіям, яким часто доводиться їздити розбитими дорогами. Вони витримують максимальні навантаження та найсильніші удари, захищаючи резину та ходову частину авто від численних пошкоджень.