З часом з’являється все більше моделей крісел. Ергономічні, ігрові, офісні, якісь проміжні моделі — можна й заплутатися та придбати не те. Але помилка при купівлі коштуватиме не тільки грошей, а й комфорту та навіть здоров’я. Тож потрібно чітко розуміти, коли, кому та для чого потрібно ортопедичне крісло, й нижче ми про це розповімо.
Почнемо з того, як взагалі розрізняти моделі. Бо далеко не кожне крісло є ортопедичним. Так, навіть якщо продавець запевняє, що воно є саме таким.
Сучасне крісло ортопедичне обов’язково має:
- валик для підтримки попереку;
- механізм жорсткого гойдання;
- регульований підголівник для шиї;
- подвійне сидіння для підтримки хребта;
- підлокітники, які можна налаштовувати.
Й таких моделей, схвалених лікарями, достатньо багато, вони є у вільному продажі в інтернет-магазинах меблів, до прикладу, в aklas.ua/ua. Але хто має на них сидіти?
Кому ортопедичне крісло дійсно потрібно
Можна сказати, що в нього подвійне призначення. Якщо дивитися взагалі, воно корисно для тих, хто проводить сидячи багато часу, більше 8-10 годин на день. Якщо ж конкретизувати й казати про потребу, ортопедичне крісло призначено для тих, хто вже має або з великою вірогідністю “отримає” різноманітні проблеми з поставою або захворювання хребта. Це можуть бути наступні категорії людей:
- офісні співробітники;
- затяті геймери;
- студенти й школярі, що надмірно займаються;
- надто завзяті читачі;
й усі інші з тих, хто полюбляє сидіти, але робить це неправильно.
Коли потрібно ортопедичне крісло й для чого
Кожне ортопедичне крісло спроектовано так, щоб мати безпосередній та виключно позитивний вплив на хребет. Воно не лише відповідає сучасним ергономічним стандартам, але й виконує конкретні функції, серед яких:
- контроль і коригування постави;
- виправлення незначних або навіть серйозних наслідків неправильного сидіння (під час роботи, навчання тощо);
- реабілітація спини після отриманих травм.
При цьому крісло ортопедичне має бути сертифіковано за міжнародними стандартами ISO та BIFMA. Також потрібно, щоб всі його регулювання та налаштування були простими. А ще воно повинно дарувати комфорт, щоб в ньому добре відпочивалося в перервах між роботою, навчанням, іграми.
Не бійтеся висувати достатньо суворі вимоги під час вибору, враховуйте кожен нюанс, й зможете купити ортопедичне крісло дійсно високої якості.