Завдання із зарубіжної літератури: Допишіть щоденник Діка Сенда (6—10 речень). П’ятнадцятирічний капітан Жуль Верн.
Варіант 1
Щоденник Діка Сенда, 4 лютого 1873 року
Сьогодні був непростий день. Погода раптово змінилася, і потужний південний вітер почав тиснути на “Пілігрим”. Капітан Халл вирішив змінити курс, щоб уникнути можливої бурі. На обід ми впіймали декілька риб, які стали смачним доповненням до нашої їжі.
На заході сонця я помітив дивний силует на горизонті. Виглядало, ніби це інший корабель, але він не рухався. Капітан Халл вирішив наблизитися і дізнатися, що сталося.
На ніч ми закріпилися поруч з тим судном. Завтра плануємо відправити команду на борт, щоб дізнатися більше про його долю.
Варіант 2
Щоденник Діка Сенда, 4 лютого 1873 року
Сьогодні ми відчули на долонях перші ознаки наближення холоду. Льодяний вітер нагадав, що ми наближаємося до антарктичних вод. Птахи стали рідкіснішими, а морські хвилі — вищими.
Деякі члени команди почали виявляти знаки незадоволення. Довга подорож і невизначеність майбутнього ставлять під загрозу моральний дух команди. Капітан Халл зібрав нас усіх на палубі і промовив підбадьорливу промову, нагадуючи про важливість нашої місії.
Ввечері я побачив чудове південне сяйво. Його кольорові відтінки танцювали на небі, нагадуючи нам про красу цього незвіданого світу.
Варіант 3
Щоденник Діка Сенда, 4 лютого 1873 року
Сьогодні погода була дуже крута! На небі з’явилися великі темні хмари, і всі думали, що йде гроза. Але потім сонце знову вийшло. Ми бачили дельфінів поруч з кораблем, і вони стрибали над водою. Це було так круто!
Вечером ми розпалили вогонь на палубі і розказували історії про морських чудовиськ. Я думаю, що деякі з них були просто вигадками, але деякі звучали дуже правдоподібно. Мене трохи страшило.
Перед сном я подивився на зірки. Вони були такі яскраві і близькі. Я почувався так, ніби можу торкнутися їх рукою.
Варіант 4
6 жовтня 1827 року
Сьогодні вранці небо було ясним, але холодним вітром нагадувало нам про наближення зими. Ми продовжували наш шлях на північ, намагаючись знайти безпечний притулок. Екіпаж з нетерпінням чекав заспокоєння, але я відчував відповідальність перед кожним з моїх товаришів.
7 жовтня 1827 року
Незважаючи на несприятливі умови, наші серця були сповнені надією. Ми відчували, що кожен новий день приносить нам ближче до нашої мети. Вечором ми зустріли інший корабель, який також шукав укриття від надвечір’я зими.
8 жовтня 1827 року
Сьогодні ми знайшли затоку, яка здавалася захищеною від суворих вітрів. Це було перше відчуття безпеки після довгих тижнів боротьби з природою. Екіпаж був у захваті, і я відчував легкість в своєму серці.
9 жовтня 1827 року
Ми почали ремонтні роботи на кораблі, виправляючи пошкодження, заподіяні штормами минулих тижнів. Кожен з нас знаходив у цій праці відраду, забуваючи на мить про небезпеки, які нас оточували.
10 жовтня 1827 року
Вранці я прокинувся від звуку грому. Небо знову стало темним, але в наших серцях залишалася надія. Ми знали, що разом можемо протистояти будь-яким випробуванням, що чекають нас у майбутньому.
Варіант 5
6 жовтня 1827 року
Сьогодні вранці я побачив, що сонце сходить, але вітер дуже холодний. Всі на кораблі трохи замерзли, але ми продовжуємо плисти далі. Я бачу, що хлопці втомилися, але ми тримаємося разом.
7 жовтня 1827 року
Незважаючи на холод, у нас усіх є надія. Ми побачили інший корабель сьогодні вечором. Це було дуже цікаво, бо ми подумали, що може хтось інший теж шукає безпечного місця.
8 жовтня 1827 року
Ура! Ми знайшли гарну затоку, де можна захиститися від вітру. Всі були такі раді, і я почувався трохи спокійніше. Ми зупинили корабель і відчули, що може тут провести декілька днів.
9 жовтня 1827 року
Сьогодні ми почали ремонтувати корабель. Було багато роботи, але всі допомагали один одному. Я почувався корисним, коли допомагав з ремонтом. Це було непросто, але ми разом долали труднощі.
10 жовтня 1827 року
Ранок почався з гуркоту грому. Небо було знову темним, але ми не втратили надію. Я знаю, що ми сильні разом і готові до нових пригод, які на нас чекають.
Будь ласка, відредагуйте помилки (русизми) які були допущені на цій сторінці.