- Розкажіть від імені Герди про її подорож і випробування.
Я сприймала Кая як свого братика. Ми часто сиділи на даху й милувались трояндами. Але в один день Каю вони перестали подобатись, він не хотів більше зі мною дружити й пішов кататися на санчатах із іншими хлопцями. Після цього хлопчик зник. Я вирішила, що знайду його. Взула свої нові червоні черевички – найдорожче, що в мене було, і відправилась до річки. Скинула взуття до води, але вона не прийняла його одразу, лише коли я сіла в човник річка віднесла мене до літньої жінки. Вона пригостила мене вишнями, розчесала волосся й сховала під землю всі троянди: старенька хотіла, щоб я жила в неї і забула навіщо прийшла. Була в неї немало часу. Але в один день побачила троянди на її капелюшку й все згадала. Заплакала у садочку й від сліз з’явились квіти, ті що їх сховали під землю. Троянди сказали, що Кай живий. Я побігла на пошуки, зустріла ворона, який розповів, що можливо знає хлопчика схожого на того, кого шукаю. Так я потрапила до принцеси й принца, вони допомогли мені: дали черевички, одяг і золоту карету. Після чого відправилась на пошуки брата, але по дорозі на мене напали розбійники і їхня дівчинка хотіла, щоб я жила в неї. Вони привезли мене в свій дім , де я розповіла маленькій розбійниці свою історію. Вони допомогла мені: дала трохи їжі, полярного оленя, який відвіз би мене до братика, черевички віддала й подарувала рукавички мами. Тваринка відвезла мене до Лапландії, де добра жінка відігріла й відправила до фінки. Олень відвіз мене до неї, та розповіла куди треба їхати. Ось я опинилась у палаці, побачила Кая, але він не реагував на мене. Я заплакала й теплі сльози вимили скалку з його серця – упізнав мене. Далі він гірко й довго плакав цим самим вимив скалку з ока. І ми разом відправились додому, зустрічаючи давніх знайомих. І в кінці ми вже дорослі сиділи й милувались трояндами.
- Сформулюйте запитання до Кая щодо того, як він потрапив до палацу Снігової Королеви і що побачив там.
- Чи справді ти не відчував холоду?
- Як у вас склались взаємовідносини зі Сніговою Королевою?
- Пам’ятаєш як довго ти там був?
- Що цікавого ти там побачиш?
- Як ти туди потрапив?
- Чим займався у палаці?
- Чому Герда вирушила на пошуки Кая? Які людські якості виявила вона під час далекої мандрівки?
Герда вирушила на пошуки Кая, бо вважала його своїм другом. Вона не хотіла, щоб йому було погано чи він страждав. Дівчинка була дуже сміливою, мужньою, співчутливою, щирою , а головне чесною. Герда проявила всі якості справжньої людини.
- Деякі герої та героїні у творі внутрішньо змінюються. Хто це? Розкажіть про духовні зміни когось із них. Під впливом яких обставин це відбулося?
Дуже помітно ,як змінилась маленька розбійниця. Із початку вона хотіла настрашити Герду, знущалась із полярного оленя, була грубою. Але після розповіді головної героїні вчинила дуже благородно. Відпустила дівчинку, звільнила оленя, віддала черевички, одягла дівчинку тепліше та навіть дала поїсти. Цей вчинок заслуговує поваги.
- Чим відрізняється «Снігова Королева» Г.-К. Андерсена від фольклорної казки?
«Снігова Королева» Ганса Крістіана Андерсона від фольклорної казки за декількома критеріями:
- широкий опис місцевості й природи;
- персонажі мають свій характер , внутрішні переживання, й на цьому зосереджена увага;
- ускладнена система подій;
- індивідуальний автор.
- Напишіть пост для соцмереж про свої враження від казки «Снігова Королева».
Я захоплений. Я взагалі люблю казки, а тут у одній одразу кілька — і всі різні.
Ось чарівна казка про злого троля, який із своїми поплічниками створив оте страшне дзеркало, що потім зруйнувало не одне людське життя. А поруч побутова казка про хлопчика й дівчинку, яким через їхню бідність не було місця на землі погратися. І їхнім садком був невеличкий ящик із трояндами. А далі буде авантюрна казка про страшні пригоди, які заважатимуть Герді знайти свого названого братика: тут будуть принци й розбійники, принцеси й маленькі розбійниці… Коротше кажучи, казки на будь-який смак під однією палітуркою. Така захоплююча книжка!
Та вона приваблює й своїми героями. Щоправда, Кай мені не дуже подобається. Бо він із самого початку не зовсім добра людина. Тому і крихти дзеркала так легко увійшли в його око та серце. Не дуже я люблю і Герду, хоч вона і привертає до себе майже усі серця. Найбільше мене вразила та бабуся, що начаклувала заради своєї втіхи. Всі інші персонажі прості й зрозуміли — чого вони хочуть і чому вони такі. А ця бабуся… Наче нікому і не хотіла зробити зле, а скільки всього накоїла! Навіть квіти живими сховала під землю. Як у могилу поклала — живими. І найголовніше, вдерлася до свідомості людини. Як отих страшних зомбі зробила з дівчини. Невідомо, чи вперше… Така на вигляд приємна і гостинна, а насправді гірша за людожера: той шматував тіло, а ця душу. Яка то виявляється страшна річ — власна втіха та відсутність розуміння, що душа іншої людини недоторканна.
І ще мені подобається ця казка своїм добрим гумором. Навіть Снігова Королева змальована трохи кумедною зі своєю пихою та прислуховуванням, що про неї люди кажуть. А ворони, розбійники — то просто регочеш до сліз!
Та у цієї казки є суттєвий недолік: вона все-таки скінчилася. І це прикро. Так і невідомо, що станеться із головними героями. Чи поберуться? Житимуть довго, а найголовніша подія життя — далеко позаду. А раптом одного разу все їм здасться прісним, і підуть вони шукати пригод на своє Лихо? А може, все буде інакше: проживуть так довго, що він забуде, як вона його рятувала, і буде вимагати від неї принести йому капці. А вона забуде про свої подвиги — і принесе. Але поки — вони ще малі, і все життя попереду. То ж нехай вони будуть гідними всього, що зробила маленька Герда.
- Якщо друг чи подруга вас образять, але потім йому або їй знадобиться ваша допомога, як ви вчините? Як можна перевірити справжню дружбу і справжню любов?
Якщо мене образять, а потім другу потрібна буде допомога – обов’язково допоможу. Тому що справжні друзі пізнаються в біді. Потім людина зрозуміє, який вчинок для неї зробили й більше ніколи не заподіє зла. У горі пізнається справжнє кохання й вірний друг.
- Які правила техніки безпеки порушили казкові персонажі?
Персонажі не дотримувались правил безпеки.
Вони:
- небезпечно катались на ковзанах;
- ходили до річки без супроводу дорослих і лізли у воду;
- заходили додому до незнайомих людей;
- бавились ножем без супроводу дорослих;
- ходили без взуття й слабко вдягнені на холоді.